Tradycyjne polskie kolędy ożywają w szczecińskim kościele Świętych Piotra i Pawła

Tradycyjne polskie kolędy ożywają w szczecińskim kościele Świętych Piotra i Pawła

Polskie kolędy reprezentują bogactwo naszych wartości i uczuć – religijnych, narodowych, artystycznych oraz tych powiązanych z ciepłymi wspomnieniami Świąt Bożego Narodzenia. W miarę upływu lat i zanikania dawnych tradycji, coraz intensywniej odczuwamy pragnienie odnalezienia magii wspólnego kolędowania. Idealnym miejscem do spełnienia tego pragnienia jest koncert kolęd w kościele św. Piotra i Pawła w Szczecinie, który odbędzie się 29 grudnia o godzinie 20:00 – informują organizatorzy wydarzenia.

Podczas tego unikalnego koncertu, słuchacze będą mieli przyjemność usłyszeć operowe interpretacje znanych kolęd takich jak „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Do szopy, hej pasterze”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Gdy śliczna Panna”, „Jezus malusieńki”, „Mizerna cicha, stajenka licha”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Oj maluśki maluśki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „W żłobie leży”, „Wśród nocnej ciszy”.

Organizatorzy wyrażają przekonanie, że ten koncert przyniesie słuchaczom ciepło i radość. W kolędach ujawni się to, co dla nich najistotniejsze – świeżość, tradycja, magia i emocje! Atmosfera tego wieczoru z pewnością będzie pełna śpiewu i prezentować będzie prawdziwe świąteczne klimaty.

Koncert będzie miał zaszczyt gościć wykonawców o niezwykłych talentach – sopranistkę i tenora, którzy są solistami najważniejszych polskich scen operowych i teatralnych, takich jak Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Wielki Opery Narodowej czy Teatr Muzyczny w Gliwicach. Wydarzenie organizowane jest przez agencję artystyczną Copernicus we współpracy z Prestige Concerts i Opera da Camera di Roma.