Funkcjonariusze z KMP w Szczecinie korzystają na co dzień z elektrycznego samochodu dzięki współpracy z WFOŚiGW

Funkcjonariusze z KMP w Szczecinie korzystają na co dzień z elektrycznego samochodu dzięki współpracy z WFOŚiGW

Samochód elektryczny, który policjanci z Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Szczecinie mają do swojej dyspozycji, jest regularnie wykorzystywany przez ich służby logistyczne. Ten zasób został im przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji (KWP) w Szczecinie, jako część współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Zaowocowało to spotkaniem, które miało miejsce na początku bieżącego roku w siedzibie KWP w Szczecinie. Wówczas to Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, Marek Subocz, razem z nadinspektorem Tomaszem Trawińskim – Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie, podpisali umowę o dofinansowanie. Całkowita wartość tej umowy wynosiła prawie 1 milion 600 tysięcy złotych.

Miała ona na celu wsparcie zakupu nowych radiowozów, wśród których znajdował się jeden pojazd przeznaczony specjalnie dla służb logistycznych KMP w Szczecinie. Ten konkretny samochód, który otrzymali policjanci, jest obecnie wykorzystywany na co dzień, nie tylko przez osoby w mundurach, ale również przez innych pracowników policji.

Tego rodzaju pomoc jest nieoceniona, ponieważ jak wszyscy wiemy, efektywne funkcjonowanie zaplecza logistycznego gwarantuje skuteczność działań wszystkich pozostałych wydziałów. Te działania są podjęte z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców Szczecina.