Jeziorko Słoneczne: Nowa ścieżka rowerowa i strefa rekreacyjna na horyzoncie

Jeziorko Słoneczne: Nowa ścieżka rowerowa i strefa rekreacyjna na horyzoncie

Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie nawiązał współpracę z firmą budowlaną, której zadaniem będzie realizacja projektu nowej ścieżki rowerowej oraz stworzenie przestrzeni do rekreacji i odpoczynku w okolicach Jeziorka Słonecznego. Projekt ten zdobył aprobatę w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, znacznie podnosząc atrakcyjność obszaru dla mieszkańców Gumieniec.

Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta UM dostarcza szczegółów dotyczących planu. Przewiduje on budowę asfaltowej ścieżki rowerowej o długości około 650 metrów, która będzie przebiegać wzdłuż brzegu jeziorka, od strony ulic Krętej i Szeligowskiego, równolegle do już istniejącej ścieżki spacerowej. Projekt zakłada również integrację nowej ścieżki z obecną infrastrukturą rowerową, a także stworzenie łącznika pomiędzy Ścieżką rowerową przy ulicy Derdowskiego a ścieżką przy ulicy Taczaka.

Projekt przewiduje również utworzenie nowych miejsc do relaksu i zabawy. W pobliżu jeziorka powstanie bulodrom – specjalne boisko do gry w bule. Strefa rekreacyjna będzie również wyposażona w stoły do ping-ponga, piłkarzyków i szachów. Rozplanowano także umiejscowienie piknikowych stolików, ławek, hamaków i trzyosobowych huśtawek w kilku kluczowych punktach. Dodatkowe miejsce do odpoczynku powstanie także wzdłuż ścieżki rowerowej na ulicy Taczaka.

W ramach projektu przewiduje się również instalację nowego oświetlenia oraz nasadzenie nowych drzew. W sumie na terenie inwestycji zasadzonych zostanie 27 drzew, wśród których znajdą się klon pospolity, brzozy, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański oraz świerk serbski.

Zadanie to zostanie wykonane przez firmę Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Zgodnie z umową ma ona 230 dni na realizację projektu od momentu przekazania placu budowy. Całość inwestycji kosztować ma 1 786 000 zł.