W Szczecinie starsi mieszkańcy otrzymują odblaski od policji z okazji Dnia Babci i Dziadka

W Szczecinie starsi mieszkańcy otrzymują odblaski od policji z okazji Dnia Babci i Dziadka

Policjanci ze Szczecina zaskoczyli seniorów, rozdając im w poniedziałek torby na zakupy oraz opaski na plecak, rękę lub nogawkę – wszystkie z materiału odblaskowego. Akcja była dedykowana babciom i dziadkom na cześć ich święta.

Jedna z obdarowanych, pani Barbara, babcia 19-latka, wyraziła swoją wdzięczność mówiąc o znaczeniu widoczności dla pieszych, szczególnie w tym okresie roku. Spotkanie z funkcjonariuszami miało miejsce podczas jej porannych zakupów przy ulicy E. Gierczak w Szczecinie.

Pan Andrzej, dziadek pięciolatka obchodzącego urodziny w Dzień Babci, przyznał również, że nowa odblaskowa torba będzie bardzo przydatna, zwłaszcza że ta, którą przyniósł na zakupy nie posiadała elementów odblaskowych.

Policjanci podkreślali jednak, iż takie akcje są organizowane nie tylko z okazji specjalnych świąt. Chcą uhonorować seniorów, poszerzając ich bezpieczeństwo na drogach i chodnikach poprzez promocję gadżetów odblaskowych. „Naszym celem jest, aby nasi dziadkowie i babcie jak najdłużej byli z nami” – podkreślało kilka osób.

Komendant Marta Kucharska, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie tłumaczyła, że widoczność na drodze poprawia się znacznie, nawet jeżeli piesi są ubrani na ciemno, mają na sobie kaptury czy idą z parasolem. Zwracała uwagę, że w takich warunkach pogodowych jak deszcz, wiatr czy pochmurne niebo, widoczność kierowcy jest mocno ograniczona i odblaski mogą zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.