Złodziej z drogerii: poszukiwany przez policję, teraz odpowie za kradzieże i posiadanie narkotyków

Złodziej z drogerii: poszukiwany przez policję, teraz odpowie za kradzieże i posiadanie narkotyków

Funkcjonariusze jednostki Patrolowo-Interwencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie ujęli mężczyznę, który był na celowniku służb prawnych. Wymierzono mu karę 10-miesięcznego pozbawienia wolności, a dodatkowo został zidentyfikowany jako autor serii kradzieży dokonanych na terenie miejskich drogerii. Co więcej, przy złodzieju znaleziono substancje psychoaktywne.

Interwencja szczecińskich stróżów prawa rozpoczęła się w jednym ze sklepów kosmetycznych w mieście. Właśnie tam ochroniarz zatrzymał mężczyznę podejrzanego o przeprowadzenie serii kradzieży w przeciągu ostatniego miesiąca. Łączna wartość skradzionych towarów osiągnęła kwotę 1500 złotych.

Następnie, podczas sprawdzania danych osobowych mężczyzny w systemie policyjnym, funkcjonariusze ustalili, że mają do czynienia z 32-latkiem, który jest poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak to nie koniec listy przewinień tego mężczyzny. Okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki, konkretnie amfetaminę.

32-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję. Wkrótce trafi do Aresztu Śledczego. Oprócz odsiadywania wcześniej wymierzonej kary, mężczyzna stanie teraz przed sądem za serię kradzieży, jak również za posiadanie nielegalnych substancji.