Warsztaty technologiczne dla aktywnych seniorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie

Warsztaty technologiczne dla aktywnych seniorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie

Nadchodzący czwartek zachęca wszystkich energicznych seniorów do zaangażowania się w innowacyjne warsztaty, które odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie. Te wyjątkowe szkolenia indywidualne skupią się na obsłudze różnych urządzeń cyfrowych i będą odbywać się w serdecznym otoczeniu ProMediów znajdujących się przy alei Wojska Polskiego 2. Pracownik biblioteki dostarczy uczestnikom warsztatów niezbędnej wiedzy na temat użytkowania smartfona, tabletu, czytnika e-booków oraz laptopa.

Podczas tych specjalistycznych warsztatów, uczestnicy mają szansę na nauczenie się korzystania z podstawowych funkcji smartfona, takich jak wykonywanie połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości SMS, korzystanie z Internetu i różnych aplikacji. W przypadku indywidualnej potrzeby, biblioteka zapewnia dostęp do tabletów i stacjonarnych komputerów.

Uczestnicy mogą dodatkowo przynieść na warsztaty swoje urządzenia, takie jak laptopy, czytniki e-booków lub smartwatche. Szkolenia obejmują nie tylko naukę obsługi urządzeń cyfrowych, ale również wykorzystywania ich do różnorodnych celów – komunikacji z rodziną i przyjaciółmi, korzystania z aplikacji takich jak WhatsApp, Messenger czy Skype, pozyskiwania informacji i rozrywki, zarządzania finansami oraz robienia zakupów. Uczestnictwo w tych zajęciach może znacznie poprawić samodzielność i niezależność seniorów, wpływając pozytywnie na jakość ich życia.

Aneta Krejczy, pracownica MBP w Szczecinie, będzie prowadzić te zajęcia. Z wykształcenia pedagożka, kulturoznawczyni i coach, obecnie na czwartym roku studiów z psychologii. Jej zainteresowania to neuropsychologia i psychogerontologia. Ma doświadczenie w pracy z seniorami.