Wzmożona aktywność szczecińskich policjantów na drogach podczas śnieżnego weekendu

Wzmożona aktywność szczecińskich policjantów na drogach podczas śnieżnego weekendu

Podczas pierwszego zimowego weekendu tego roku, charakteryzującego się obfitymi opadami śniegu, funkcjonariusze Policji w Szczecinie byli intensywnie zaangażowani w swoje obowiązki. Ich głównym celem było wykluczenie z ruchu kierowców, którzy swoją roztargnioną i sprzeczną z zasadami ruchu drogowego jazdą stanowili zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policja w szczególności skupiała się na kontrolowaniu prędkości pojazdów, ocenie ich kondycji technicznej oraz, co najważniejsze, sprawdzaniu stanu trzeźwości kierowców.

W efekcie przeprowadzonych działań, dwoje kierujących, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu, zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego.

Nie można zapominać, że kierowca na wpływem alkoholu stanowi potencjalne zagrożenie życia na drogach. Nietrzeźwi kierujący są skłonni do ryzykownych zachowań, lekceważenia regulacji drogowych i nie mają pełnej kontroli nad swoim pojazdem, zwłaszcza w warunkach zimowych.

Policja zatrzymała również siedmiu kierowców, którzy mimo braku uprawnień do prowadzenia pojazdów, zdecydowali się to zrobić. Dodatkowo, dwoje innych miało wcześniej odebrane uprawnienia do prowadzenia aut. Takie działania są niezgodne z prawem i teraz sprawcy będą musieli stawić się przed sądem.

Mundurowi skierowali do wydziału ruchu drogowego prawie 170 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. To kierowcy, którzy pomimo opadającego śniegu, śliskiej nawierzchni drogi i wydłużonego czasu hamowania, postanowili przekroczyć dopuszczalną prędkość na danym odcinku drogi.

Zachęcamy wszystkich uczestników ruchu drogowego do zachowania szczególnej ostrożności na drogach oraz dostosowania prędkości do aktualnych warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że niespodziewane manewry mogą spowodować utratę przyczepności opony do nawierzchni, a im więcej śniegu na drodze i im bardziej jest ślisko, tym bardziej powinniśmy skupić się na jazdy. Zachowajmy płynność ruchu, unikajmy nagłego przyspieszania i hamowania, a wszystko powinno pójść dobrze. Warto również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu samochodu do zimy.