Zakłócenia w dostawie ciepła w Szczecinie: Niespodziewana awaria w EC Pomorzany

Zakłócenia w dostawie ciepła w Szczecinie: Niespodziewana awaria w EC Pomorzany

W czwartkowy wieczór niespokojni mieszkańcy okolic Elektrociepłowni Pomorzany doświadczyli gwałtownego huku i byli świadkami wydobywających się ogromnych kłębów pary, które zostały nawet zarejestrowane przez radar pogodowy. Mieszkańcy opisywali sytuację jako niepokojącą – głosy o „okropnym huku”, który słyszalny był nawet przez zamknięte okna, pojawiały się w komentarzach.

Na grupie społecznościowej „Zachodniopomorscy łowcy burz” dostępne jest nagranie dokumentujące wieczorne prace naprawcze na terenie EC Pomorzany. Jak informuje PGE Energia Ciepła, zaistniałe problemy wynikają z nieprzewidzianej awarii bloku B, gdzie doszło do rozszczelnienia instalacji wewnątrz kotła.

Podczas prac naprawczych, Elektrociepłownia w Szczecinie jest przygotowana do podjęcia większego obciążenia, aby jak najbardziej ograniczyć braki ciepła w systemie. Przedstawiciele PGE Energia Ciepła zapewnili również, że pozostałe źródła ciepła w Szczecinie, w tym te należące do Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, działają bez zakłóceń.

Na chwilę obecną, to kolejny przypadek awarii w Elektrociepłowni Pomorzany, przez którą mieszkańcy muszą borykać się z brakiem dostępu do ciepłej wody i ogrzewania podczas zimowych dni. Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje od PGE Energia Ciepła na ten temat.

Szczecińska Energetyka Cieplna prognozuje, że problemy z dostępem do ciepłej wody i ogrzewaniem we wschodniej części Szczecina mogą utrzymać się aż do 22 stycznia. Nie podaje jednak konkretnych rejonów miasta, które są najbardziej zagrożone przerwami w dostawie ciepła. Wiadomo natomiast, że pierwszym oznakom problemów będzie brak ciepłej wody, a następnie mogą wystąpić kłopoty z ogrzewaniem.