Awaria sieci wodociągowej w Szczecinie: utrudnienia w ruchu drogowym i problemy z dostępnością wody

Awaria sieci wodociągowej w Szczecinie: utrudnienia w ruchu drogowym i problemy z dostępnością wody

Dzień rozpoczął się od nieprzyjemnej niespodzianki dla mieszkańców Szczecina. W czwartkowy poranek doszło do awarii sieci wodociągowej o średnicy 400 mm. Problem wystąpił na skrzyżowaniu ulic Walecznych i Młodzieży Polskiej, w dzielnicy Zdroje. Awaria wpłynęła na płynność ruchu w mieście, ponieważ zmienione zostały warunki drogowe. Dodatkowo, okoliczni mieszkańcy mogą doświadczać obniżonego ciśnienia wody.

Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (ZWiK), zapewniła, że ekipy techniczne są już na miejscu i pracują nad naprawą uszkodzonego fragmentu sieci. Jednakże, nie jest jeszcze możliwe dokładne oszacowanie czasu potrzebnego na całkowite usunięcie problemu.

Chociaż kontynuacja dostaw wody do okolicznych domów jest zapewniona, to jednak mogą występować chwilowe problemy z ciśnieniem. Szczególnie dotyczy to lokali znajdujących się na wyższych piętrach budynków.

Awaria wpłynęła również na ruch drogowy w tym rejonie. Przejazd ulicą Młodzieży Polskiej w kierunku Sanatoryjnej jest obecnie niemożliwy. Z drugiej strony, ruch na ulicy Walecznych odbywa się bez problemów.

ZWiK poinformował, że sektor sieci wodociągowej, który uległ awarii, nie był uwzględniony w ostatnio przeprowadzonym projekcie inwestycyjnym na ulicach Walecznych i Mącznej.