Eksplozja gazu w budynku mieszkalnym w Świnoujściu: hospitalizacja jednej osoby, dwie inne poszkodowane

Eksplozja gazu w budynku mieszkalnym w Świnoujściu: hospitalizacja jednej osoby, dwie inne poszkodowane

Tragiczne skutki wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w Świnoujściu. Z jego wyniku trzy osoby odniosły obrażenia, z czego jedna musiała zostać przewieziona do szpitala. Eksplozja miała miejsce w piwnicy budynku mieszkalnego położonego przy ulicy Matejki 8.

Aktualnie obszar wokół budynku jest odpowiednio zabezpieczony i odgrodzony taśmą przez służby porządkowe. Wszystkie niezbędne służby interweniują na miejscu tragicznego zdarzenia. Paweł Piorun, rzecznik PSP w Świnoujściu, informuje nas o sytuacji na miejscu i akcji strażaków.

Pan Piorun wyjaśnia, że według ustaleń strażaków do eksplozji doszło w piwnicy czteropiętrowego bloku. W efekcie tej katastrofy trzy osoby doznały obrażeń i natychmiastowo udzielono im pomocy medycznej przez zespoły pogotowia ratunkowego. Łącznie ewakuowano 19 osób, z czego dziesięć nadal oczekuje na opuszczenie budynku. Proces ewakuacji odbywa się za pomocą specjalnych kapturów ucieczkowych – dodaje rzecznik PSP.

Uzyskaliśmy również informacje od świadków zdarzenia oraz mieszkańców ewakuowanych z budynku. Jeden z nich opisuje, jak huk był ogromny i jak nagle zapadła ciemność. Inna relacjonuje trudną sytuację swojego psa, który dusił się i bał, a ona musiała go wynieść z dymiącego budynku.

Na chwilę obecną nie są jeszcze znane przyczyny wybuchu. Nie wiadomo również, kiedy mieszkańcy będą mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.