Zmiany w organizacji komunikacji miejskiej: nowe przystanki i zmiana tras 4 linii autobusowych

Zmiany w organizacji komunikacji miejskiej: nowe przystanki i zmiana tras 4 linii autobusowych

Rozpoczynając od poniedziałku, 19 lutego, pasażerowie szczecińskiej komunikacji miejskiej będą mieć do dyspozycji nowy przystanek tramwajowo-autobusowy na Placu Zwycięstwa. Przystanek ten obsłuży ruch w kierunku Placu Kościuszki. Ta zmiana pociąga za sobą szereg innych modyfikacji. Autobusy z linii 87 powrócą na Aleję Wojska Polskiego, autobusy z linii 61 zostaną skierowane na ulicę Wyszyńskiego, autobusy z linii 75 będą kursować przez Plac Zwycięstwa torowiskiem, natomiast trasa linii 62 ulegnie wydłużeniu.

Nowo powstały przystanek usytuowany jest pomiędzy kościołami p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i p.w. św. Wojciecha. Wybór tego miejsca podyktowany jest troską o wygodę pasażerów oraz bliskość przebudowanej Alei Wojska Polskiego. Na drugim kierunku nowy przystanek nie został zbudowany, gdyż odpowiedni obiekt już się tam znajduje (przed Bramą Portową).

Podsumowując, dodatkowy przystanek w kierunku Placu Kościuszki otrzymają tramwaje z linii 7, 8, 9 i 10. Przesunięte na nowy przystanek zostaną również autobusy, które w ostatnim czasie zatrzymywały się głównie na tymczasowym przystanku przy kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dotyczy to linii: 61, 62, 75, 87, 521, 526, 527 i 528. Część z nich zmieni trasy.

Autobusy z linii 87 powrócą na śródmiejski odcinek Alei Wojska Polskiego. Z ulicy Owocowej będą teraz kursować przez ulicę Nabrzeże Wieleckie do skrzyżowania przy Moście Długim, a następnie przez ulicę Wyszyńskiego, Plac Brama Portowa, Plac Zwycięstwa, Alee Wojska Polskiego, ulicę Felczaka aż do przystanku „Odrowąża”. Dalej trasa pozostanie bez zmian.

Linia autobusowa numer 87 nie będzie już obsługiwała Alei Niepodległości i Alei Jana Pawła II. W konsekwencji tego usunięte zostaną przystanki: „Plac Tobrucki”, „Brama Portowa” (przy restauracji KFC), „Plac Lotników” i „Plac Grunwaldzki”.

Autobusy z linii 61 zostaną skierowane na ul. Wyszyńskiego. W kierunku pętli „Podjuchy” autobusy będą kursowały przez ul. Owocową, ul. Nabrzeże Wieleckie, ul. Wyszyńskiego, Plac Brama Portowa, Plac Zwycięstwa, ul. Krzywoustego, do przystanku „Krzywoustego” i dalej bez zmian.

W przypadku trasy w kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” nie nastąpi żadna zmiana w organizacji linii autobusowej numer 61.