Włączenie sygnalizacji świetlnej na szczecińskim Placu Zwycięstwa – kolejny krok ku bezpieczeństwu

Włączenie sygnalizacji świetlnej na szczecińskim Placu Zwycięstwa – kolejny krok ku bezpieczeństwu

Na Placu Zwycięstwa w Szczecinie nastąpi zmiana w organizacji ruchu drogowego. Planowane jest uruchomienie kolejnych sygnalizacji świetlnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu na tym kluczowym skrzyżowaniu.

Zgodnie z zapowiedzią Piotra Zielińskiego, rzecznika prasowego ds. inwestycji miejskich, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach Placu Zwycięstwa z ulicą Kopernika oraz ulicą św. Wojciecha zostanie uruchomiona już 2 lutego. To istotna zmiana, mająca znacząco wpłynąć na poprawę przepustowości i bezpieczeństwa na tych ważnych skrzyżowaniach.

Kolejnym etapem będzie uruchomienie sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu Placu Zwycięstwa z ulicą Potulicką, które odbędzie się 8 lutego. Jak podkreślił rzecznik Zieliński, to miejsce było dotychczas źródłem wielu niebezpiecznych incydentów z udziałem pieszych, co jest silnym argumentem za jak najszybszym wprowadzeniem tam sygnalizacji.

W aktualnej fazie, sygnalizacja działa w trybie żółtego migającego światła. Przy tym wszystkim, rzecznik prasowy Piotr Zieliński przypomina o konieczności zachowania ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie Placu Zwycięstwa, który obecnie jest terenem intensywnych prac budowlanych.