Zagrożenie w Podjuchach: eksplozja gazu i pożar w budynku mieszkalnym

Zagrożenie w Podjuchach: eksplozja gazu i pożar w budynku mieszkalnym

Podjuchy, część Szczecina, stały się miejscem dramatycznego zdarzenia, kiedy to budynek przy ulicy Metalowej 33 stał się areną wybuchu gazu i następującego po nim pożaru. Z powodu niebezpieczeństwa, a ostatecznie rozległych zniszczeń, konieczna była ewakuacja ośmiu mieszkańców, a dwoje z nich doznało obrażeń.

Zgłoszenie o sytuacji wpłynęło do odpowiednich służb w nocy z 1 na 2 lutego, tuż po godzinie 3. W wyniku siły eksplozji jedna ze ścian budynku runęła. Na miejscu od razu zaczęły działać służby ratunkowe.

Młodszy brygadier Tomasz Kubiak, pełniący funkcję rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, podał szczegóły zdarzenia. Informacje o pożarze dotarły do straży krótko po godzinie 3. Prawdopodobnie doszło do wybuchu butli gazowej, który zapoczątkował pożar, prowadzący do całkowitego zniszczenia mieszkania. Mieszkańcy opuścili budynek na własną rękę, z wyjątkiem jednej osoby, która musiała zostać ewakuowana przez strażaków i przekazana zespołowi medycznemu.

Stan budynku po wybuchu i pożarze jest poważnie naruszony i będzie oceniany przez nadzór budowlany. Strażacy już zakończyli swoje działania na miejscu zdarzenia. Obecnie sytuacją zajmuje się policja oraz straż miejska.