Od soboty, 23 marca, nowa organizacja ruchu na pl. Rodła: autobusy zatrzymują się w trzech nowych lokalizacjach

Od soboty, 23 marca, nowa organizacja ruchu na pl. Rodła: autobusy zatrzymują się w trzech nowych lokalizacjach

Począwszy od soboty, 23 marca, pasażerowie komunikacji miejskiej korzystający z przystanków autobusowych na placu Rodła będą musieli dostosować się do nowego ułożenia przystanków. Kluczowe jest zapamiętanie trzech nowych miejsc przystanków, na których zatrzyma się większość autobusów.

Innowacje te są częścią planu wdrożenia stałej organizacji ruchu na placu Rodła. Autobusy będą teraz korzystać z torowisk, zatrzymując się na wspólnych przystankach z tramwajami.

Zmiany dotyczą przede wszystkim autobusów kończących swoją trasę na placu Rodła, które będą teraz kierowane na przystanek linii 12 w kierunku Pomorzan. W tym miejscu pasażerowie linii: 58, 59, 68, 101 i 107 będą mogli opuścić pojazdy.

Na przebudowanej ulicy Roosevelta powstały nowe perony dla autobusów linii C, 107 i 68. Oznacza to, że pasażerowie tych linii będą mogli wsiadać do autobusów na ich nowym przystanku końcowym.

Większość autobusów, które wykonują pętlę na placu Rodła, będzie teraz kierowana ulicą Roosevelta, Mazowiecką i Wyzwolenia. Następnie wjadą na torowisko tramwajowe i zatrzymają się na przystanku linii 2 i 3 w kierunku Niebuszewa. Pasażerowie linii: 58, 59, 68, 101 i 107 będą mogli tam wsiąść do autobusów.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich planowanych zmian można znaleźć w komunikacie przesłanym przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.