43-letni mężczyzna ukarany za nielegalne wędkowanie w obrębie ochronnym Kanału Cegielinka

43-letni mężczyzna ukarany za nielegalne wędkowanie w obrębie ochronnym Kanału Cegielinka

Na Kanale Cegielinka, gdzie obowiązuje rejestr ochronny, 43-letni mężczyzna postanowił połowić ryby bez odpowiedniego zezwolenia. Tym samym naruszył regulacje obowiązujące w danym obszarze. W konsekwencji czekał go mandat karny za nieposiadanie wymaganego pozwolenia. Dodatkowo człowiek ten musi się liczyć z konsekwencjami złamania zakazu, który w tej okolicy obowiązuje.

Funkcjonariusze Referatu Wodnego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie są stale czujni i patrolują tereny wodne, bez względu na warunki pogodowe czy porę roku. Ich głównym celem jest zapobieganie zagrożeniom dla lokalnej społeczności oraz ochrona naturalnego ekosystemu.

Podczas jednej z tych kontroli na Kanale Cegielinka, gdzie znajduje się strefa ochronna, funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę łowiącego ryby techniką denna z pomostu. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał żadnego zezwolenia od Polskiego Związku Wędkarskiego na tę czynność. Usprawiedliwiał się, twierdząc, że nie zauważył tablicy informacyjnej o ochronie, która znajduje się na początku drogi do tego miejsca.

Po zatrzymaniu mężczyznę przetransportowano do Komisariatu Policji Szczecin Dąbie. Tam ukarano go mandatem za brak wymaganej licencji na wędkowanie.

Policja ostrzega, że osoby łamiące zakaz połowu ryb w strefach ochronnych, mogą zostać ukarane grzywną, ograniczeniem wolności lub nawet pozbawieniem wolności do dwóch lat. Co więcej, sąd może zdecydować o konfiskacie przedmiotów używanych do popełnienia wykroczenia oraz nakazać zapłatę nawiązki na rzecz instytucji uprawnionej do zarządzania rybołówstwem.