Paszporty dostępne w sobotę: Województwo Zachodniopomorskie ułatwia proces składania wniosków

Paszporty dostępne w sobotę: Województwo Zachodniopomorskie ułatwia proces składania wniosków

Województwo Zachodniopomorskie zdecydowało się na innowacyjny krok w celu ułatwienia procesu ubiegania się o paszport. W najbliższą sobotę, 6. dnia bieżącego miesiąca, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie otworzy swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcą złożyć wniosek o wydanie paszportu lub odebrać gotowy dokument. Pracownicy urzędu będą do dyspozycji od godziny 8:00 do 15:00.

Urząd zachęca do skorzystania z możliwości rezerwacji wizyty online, jednak nie jest to wymagane. Każdy, kto chce skorzystać z tej usługi, może również przyjść bez umawiania się – wystarczy pobrać bilet w urzędowym biletomacie i czekać na swoją kolej.

Aby ułatwić proces, urząd zdecydował, że nie będzie wymagał od obywateli wypełniania wniosków. Wszystkie niezbędne dane mogą zostać podane urzędnikowi bezpośrednio przy okienku. Wymagania dotyczące dokumentów są minimalne – wystarczy przedstawić ważny dotychczasowy paszport lub dowód osobisty, dostarczyć kolorową fotografię o wymiarach 3,5×4,5 cm oraz dowieść uiszczenia opłaty (można to zrobić w kasie urzędu).