Dom jednorodzinny w Szczecinie strawił groźny pożar wywołany piorunem

Dom jednorodzinny w Szczecinie strawił groźny pożar wywołany piorunem

W Szczecinie, w nocy z niedzieli na poniedziałek, doszło do niecodziennego zdarzenia. Po godzinie 21:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze domu mieszkalnego przy ulicy Grafitowej. Z informacji przekazanych przez zgłaszających wynikało, że przyczyną pożaru mogło być uderzenie pioruna. Czynniki te obecnie są badane i ustalane przez odpowiednie służby. Niestety, mimo szybkiego wezwania straży pożarnej, ogień błyskawicznie rozprzestrzenił się, niszcząc dach i poddasze budynku. Z ulgą przyjęto informację, że żadna osoba nie doznała szkód na zdrowiu.

Incydenty związane z zapaleniem budynków spowodowanym przez pioruny to rzadkość. Dlatego teraz straż pożarna dokładnie sprawdza, czy faktycznie takie zjawisko miało miejsce w domu jednorodzinnym przy ulicy Grafitowej w Szczecinie.

Franciszek Goliński, reprezentant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie podkreślił, że zdarzenie miało miejsce podczas burzy z wyładowaniami atmosferycznymi. Poinformował również, że dom jednorodzinny z wbudowanym garażem uległ poważnym uszkodzeniom w wyniku pożaru, który strawił dach i poddasze. Zaznaczył, że nie doszło do żadnych ofiar w ludziach. Na miejsce zdarzenia przybyły cztery ekipy straży pożarnej – zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na szczęście, mieszkańcy zdążyli bezpiecznie opuścić płonący budynek jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Cała akcja gaszenia trwała do godziny 2:00 w nocy. Chociaż straty materialne są ogromne, najważniejsze jest to, że nikt nie odniósł obrażeń fizycznych.