Młodzież Stargardu przetańczyła Poloneza Maturzystów, mając nadzieję na zdane egzaminy

Młodzież Stargardu przetańczyła Poloneza Maturzystów, mając nadzieję na zdane egzaminy

Na Rynku Staromiejskim w Stargardzie po raz jedenasty zgromadzili się maturzyści ze Stargardu, aby podtrzymać tradycję, której celem jest zapewnienie zdania matury przez odtańczenie poloneza. W tym roku na placu zebrały się reprezentacje I i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych.

Młodzi ludzie w pełnym kolorów korowodzie przemaszerowali w takt poloneza z filii Collegium Balticum przy ulicy Kazimierza Wielkiego 17 w Stargardzie na Rynek Staromiejski.

Na miejscu prorektor Andrzej Staroń, reprezentujący Collegium Balticum Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie, przekazał maturzystom swoje najlepsze życzenia. Wyraził nadzieję na ich pomyślne zdanie matury i dokonanie dobrych wyborów w przyszłości, dodał również, że pragnie dla nich szczęścia.

Ewa Sowa, zastępca prezydenta Stargardu, również wyraziła swoje wsparcie dla uczniów. Wyraziła nadzieję, że ten ważny moment w ich życiu będzie przebiegał zgodnie z ich marzeniami i otworzy dla nich drzwi do jasnej przyszłości.

Przed rozpoczęciem tanecznych pokazów maturzystów, publiczność miała okazję podziwiać taniec w wykonaniu najmłodszych – dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Mali Artyści” w Stargardzie.

Stargardzki Polonez Maturzystów to wydarzenie, które odbywa się w Stargardzie od jedenastu lat. Za jego organizację odpowiada stargardzka filia Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych.