Urządzenie składowiska odpadów pod Trasą Zamkową budzi kontrowersje

Urządzenie składowiska odpadów pod Trasą Zamkową budzi kontrowersje

Jednym z czynników wpływających na atrakcyjność nieruchomości jest jej widok, co staje się problematyczne, kiedy w obrębie zasięgu wzroku pojawia się coś nieestetycznego, jak składowisko odpadów. Tym większe zaniepokojenie budzi taka sytuacja, kiedy miejsce to położone jest w centrum miasta, a konkretnie na terenie między filarami Trasy Zamkowej w Szczecinie, z widokiem na Wały Chrobrego.

Z powodu przeprowadzanej aktualnie przebudowy, część przestrzeni parkingowej pod wspomnianą trasą została czasowo wyłączona z użytku. Plan remontu przewiduje zwiększenie liczby miejsc parkingowych z obecnych 250 do 386. Niemniej jednak, na zdjęciach udostępnionych przez mieszkańców można zaobserwować, że część terenu jest obecnie wykorzystywana jako miejsce składowania odpadów.

Co ważne, odpady te nie są pozostałościami po pracach budowlanych. Wręcz przeciwnie, można zauważyć, że są to typowe śmieci domowe gromadzone w dużych stalowych kontenerach, które są tak przepełnione, że odpady z nich wystają. W rezultacie gniją i wydzielają nieprzyjemny zapach, co utrudnia przechodzenie w pobliżu tego miejsca. Wszystko to dzieje się na jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków w mieście, prowadzącym od Zamku Książąt Pomorskich na Wały Chrobrego, a także na Podzamcze, nadodrzańskie bulwary i Łasztownię.

Jacek Gibas, radny Rady Osiedla Stare Miasto, komentując tę sytuację stwierdza: „Na pewno w takim miejscu nie powinno się organizować składowiska odpadów”. Mieszkańcy Szczecina mają nadzieję, że służby miejskie jak najszybciej zajmą się problemem i zlikwidują to miejsce pełne gnijących i cuchnących odpadów.