Niezrozumiałe odroczenie otwarcia kortów tenisowych na Głębokim – co planuje Zakład Usług Komunalnych?

Niezrozumiałe odroczenie otwarcia kortów tenisowych na Głębokim – co planuje Zakład Usług Komunalnych?

Na przekór powszechnemu rozpoczęciu sezonu na otwartych terenach tenisowych w Szczecinie, który nastąpił już kilka tygodni temu, korty tenisowe na Polanie Sportowej na Głębokim w dalszym ciągu pozostają zamknięte. Obiekt, który przeszedł renowację 12 lat temu i od tego czasu cieszy się dużym uznaniem, oczekuje teraz na nowego zarządcę.

W roku 2012, w ramach projektu finansowanego z funduszy Unii Europejskiej pod hasłem „Polepszenie dostępności turystycznej w Lasku Arkońskim”, przeprowadzono remont kilku polan, w tym Polany Sportowej z jej kortami tenisowymi. Całość inwestycji kosztowała 419 800 zł, z czego ponad 70% pochłonęła modernizacja Polany Sportowej. Przez prawie dwie dekady korty były w użyciu Towarzystwa Rekreacyjno-Wypoczynkowego Zacisze bez jakichkolwiek opłat i każdego sezonu były pełne życia. Służyły one również jako miejsce rozgrywek amatorskiej ligi tenisowej. Jednakże, Zakład Usług Komunalnych zdecydował się nie kontynuować współpracy z obecnym użytkownikiem.

Jak informuje rzeczniczka ZUK, Paulina Łątka, poprzedni użytkownik został poproszony o zwrot obiektu w związku z aktualizacją kwestii formalnych, w tym również te dotyczące opłat za korzystanie z kortów. Niestety, decyzji ZUK-u nie towarzyszyły żadne kolejne działania. Jak mówi Paulina Łątka, przetarg na wynajem terenów zostanie ogłoszony dopiero w najbliższych dniach, a możliwość korzystania z kortów będzie dostępna dopiero po wybraniu nowego zarządcy.

Przypominamy pracownikom ZUK, że okres otwarcia kortów tenisowych w naszym klimacie trwa od kwietnia do października. Proces przetargowy oraz przygotowanie obiektu na sezon zajmie przynajmniej kilka tygodni. W najlepszym razie korty będą działać tylko przez trzy miesiące – pod warunkiem, że uda się znaleźć nowego dzierżawcę w połowie sezonu.