Seryjny wandala degradujący przestrzeń miejską zatrzymany w Szczecinie

Seryjny wandala degradujący przestrzeń miejską zatrzymany w Szczecinie

W rękach szczecińskich mundurowych znalazł się 30-letni mężczyzna, którego działania przyczyniły się do zniszczenia co najmniej 13 różnego rodzaju obiektów. Funkcjonariusze z komisariatu Szczecin Nad Odrą, którzy prowadzili sprawę, nie wykluczają, że lista przestępstw na koncie zatrzymanego może być dłuższa. Ta informacja została potwierdzona przez Annę Gembalę, rzeczniczkę Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Przypadek mężczyzny, który systematycznie dewastował ściany różnych budynków swoimi graffiti, był śledzony przez policję od pewnego czasu. Najazd na wandalizującego mieszkańca miasta odbył się w dzielnicy Drzetowo-Grabowo.

Przy zatrzymanym znaleziono spray do malowania graffiti i rękawiczki. Po dokładniejszym zbadaniu sprawy, mundurowi doszli do wniosku, że podejrzany jest odpowiedzialny za co najmniej 13 przypadków wandalizmu. Zarzuty już mu przedstawiono – poinformowała Anna Gembala.

Mimo to, śledztwo nadal trwa. Policja podejrzewa, że mężczyzna mógł mieć związek również z innymi aktami wandalizmu. Wszystkich, którzy mogli być świadkami takich działań, zachęca się do zgłaszania tego odpowiednim służbom.

Anna Gembala podkreśla, że interwencja może pomóc w zatrzymaniu sprawcy i naprawieniu szkód. Przypomina również, że nie każde graffiti to forma sztuki – często jest to nic innego jak bezprawny akt wandalizmu, który dotyka nas wszystkich.