Szczecińska Policja podsumowuje długi weekend majowy: Skupienie na bezpieczeństwie kierowców

Szczecińska Policja podsumowuje długi weekend majowy: Skupienie na bezpieczeństwie kierowców

Długi weekend w maju dobiegł końca, a dla funkcjonariuszy szczecińskiej policji był to okres szczytowego natężenia pracy. Wszystko to wynikało z dynamiki ruchu drogowego, która była wyjątkowo intensywna. Zadaniem mundurowych było przede wszystkim wsparcie dla podróżujących oraz wyeliminowanie z ruchu drogowego wszelkich kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze stawiali innych użytkowników pod potencjalnym zagrożeniem.

Podczas kontroli drogowych stróże prawa zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny oraz – najważniejszą ze wszystkich – trzeźwość kierowców. Przez cały długi weekend majowy, policjanci z Szczecina wykluczyli z ruchu ponad 30 kierowców, którzy mimo spożycia alkoholu lub innych środków odurzających, podjęli ryzykowną decyzję o prowadzeniu pojazdu.

Zgodnie ze statystykami, w Szczecinie podczas tegorocznej majówki zanotowano 50 kolizji drogowych. Dobrą wiadomością jest fakt, że nie doszło do żadnego poważnego wypadku. W ciągu sześciu dni majowego weekendu, szczecińscy mundurowi wykryli aż 500 przypadków przekroczenia prędkości, z których dziewięć to sytuacje, w których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Zarejestrowano również 50 kontroli motocyklistów.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach, apelujemy o rozwagę, dostosowanie szybkości jazdy do panujących warunków oraz o absolutne unikanie prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych środków mających podobny efekt.