ZBiLK planuje remont kolejnych kamienic przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie

ZBiLK planuje remont kolejnych kamienic przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie

Przy alei Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie odbędzie się gruntowny remont kolejnych budynków. Jak informuje ZBiLK, jest plan odnowienia dwóch kamienic, konkretnie tych znajdujących się pod numerami 38 i 39.

Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta odpowiedzialny za sprawy mieszkalnictwa, przekazał, że zakres zaplanowanych prac jest naprawdę obszerny. Wśród nich znajdą się takie czynności jak docieplenie ścian elewacji, zabezpieczenie przeciwwilgociowe ścian piwnic, czy remont klatki schodowej. Co więcej, planowany jest również remont instalacji elektrycznych oraz docieplenie stropów piwnic i ostatniej kondygnacji mieszkalnej.

Planowany termin zakończenia prac to jesień bieżącego roku. Przewidywany koszt remontu kamienic zlokalizowanych przy al. Powstańców Wielkopolskich pod numerami 38 i 39 wynosi około 1,5 miliona złotych.

Klek dodaje dodatkowo, że nie jest to pierwsza tego typu inwestycja przeprowadzona przez ZBiLK w tym rejonie miasta. W latach 2019-2023 przeprowadzono modernizację ośmiu kamienic położonych przy al. Powstańców Wielkopolskich, a konkretnie budynków o numerach: 22 (front i oficyna), 30, 30a, 31, 35, 36 i 37.