Centrum miasta wyposażone w kurtyny wodne na lato – temperatury do 30 stopni Celsjusza

Centrum miasta wyposażone w kurtyny wodne na lato – temperatury do 30 stopni Celsjusza

W samym sercu miasta, obok biurowca Oxygen i na placu Adamowicza, pojawiły się urządzenia emitujące chłodzącą mgiełkę wodną. Szczeciński Zakład Wodociągów i Kanalizacji przypomina równocześnie o obecności poidełek i punktów, gdzie można napełnić butelki czy bidony z wodą. Kurtyny wodne zostały zainstalowane we wtorkowe popołudnie i zostaną uruchomione kiedy temperatura przekroczy 27 stopni Celsjusza.

Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZWiK w Szczecinie, zapewnia mieszkańców miasta: „Podczas spacerów po wielu miejscach w naszym mieście nie powinniśmy obawiać się o brak wody. Nasze poidełka są dostępne przy alejce spacerowej obok Arkonki, bezpośrednio na kąpielisku, na Różance oraz bulwarach”.

Jednak te miejsca to nie wszystko. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą korzystać z punktów napełniania bidonów również oferowanych przez Zakład Usług Komunalnych. Urządzenia te znajdują się na skwerze Misia Wojtka, w Parku Wolności, przy ul. Szymanowskiego, w Parku Kasprowicza obok Teatru Letniego, w skateparku Chełminek przy ul. Chełmińskiej oraz na Psim Polu na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica.