Nieodpowiedzialna matka pod wpływem środków odurzających troszczyła się o swoje małoletnie dziecko – interweniowała policja

Nieodpowiedzialna matka pod wpływem środków odurzających troszczyła się o swoje małoletnie dziecko – interweniowała policja

Kobieta w wieku 37 lat, będąca pod wpływem narkotyków, zajmowała się swoim małoletnim synem. Obecnie chłopiec jest bezpieczny i znajduje się pod opieką babci. Sąd Rodzinny i Nieletnich zostanie powiadomiony o tej sytuacji.

Interwencyjne Ogniwo Patrolowe KMP w Szczecinie zostało poinformowane, że matka pod wpływem substancji odurzających opiekuje się swoim 8-letnim synem. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań miasta.

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze napotkali dwie panie – kuratorkę z Sądu Rodzinnego i Nieletnich oraz 37-letnią matkę z jej ośmioletnim synem. Kobieta przyznała się do zażycia amfetaminy. Badanie przeprowadzone za pomocą narkotestera potwierdziło jej słowa.

Podczas interwencji matka chłopca skontaktowała się z jego babcią, która również przybyła na miejsce zdarzenia. Przekazano jej wnuczka na czas trwania procedur.

Teraz sprawą 37-letniej matki i jej dziecka zajmie się Sąd. Decyzję w sprawie dalszego losu małoletniego chłopca podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Warto przypomnieć, że opiekunowie, którzy pod wpływem substancji zmieniających świadomość opiekują się małoletnimi, narażają się na poważne konsekwencje prawne. Narażenie na utratę życia lub zdrowia grozi karą pozbawienia wolności do 5 lat.