Szczecińska policja zatrzymuje nietrzeźwego pana młodego i innego kierowcę. Oboje tracą prawa jazdy.

Szczecińska policja zatrzymuje nietrzeźwego pana młodego i innego kierowcę. Oboje tracą prawa jazdy.

W piątek 7 czerwca, szczecińska drogówka przeprowadzała akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Podczas tej akcji, która miała miejsce na terenie całego kraju, stróże prawa mieli za zadanie wyeliminować z ruchu drogowego wszystkich tych kierowców, którzy nie przestrzegali regulaminowych limitów prędkości. Na jednej z ulic w Szczecinie, o nazwie Ku Słońcu, policjanci zatrzymali pewnego pana młodego do kontroli drogowej.

34-latek prowadził swojego Skodę z prędkością 71 km/h tam, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Co więcej, funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badania wykazały, że miał on w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna przyznał się, że właśnie wracał ze swojego wieczoru kawalerskiego, a tego dnia ma wziąć ślub. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Na pewno stracił już prawo jazdy – informuje zespół ds. komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Jednak nietrzeźwy pan młody to nie jedyny kierowca, który został ukarany podczas piątkowej akcji „Prędkość”. Jak informuje KMP w Szczecinie, drugi z kierowców został zatrzymany na ulicy Struga. 63-letni mężczyzna jechał tam z prędkością 136 km/h, mimo że obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. W przeszłości był już karany za podobne wykroczenia. Tym razem otrzymał mandat karny w wysokości 4 tysięcy złotych i stracił prawo jazdy.

Funkcjonariusze KMP apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości i o zachowanie szczególnej ostrożności tam, gdzie tego wymaga przepis lub zdrowy rozsądek.