Wielkie serce w mundurze: Policjant razem ze swoim czworonożnym towarzyszem uratowali nastolatkę

Wielkie serce w mundurze: Policjant razem ze swoim czworonożnym towarzyszem uratowali nastolatkę

Przykład heroizmu i empatii pokazał niedawno jeden z funkcjonariuszy szczecińskiej Policji. Wspólnie z psem służbowym o imieniu Karol, przynależącym do Ogniwa Przewodników Psów Służbowych, uratował życie młodej dziewczyny, która znalazła się na skraju wytrzymałości i chciała odebrać sobie życie. Warto pamiętać, że w obliczu emocjonalnego kryzysu nie jesteśmy sami – specjaliści są gotowi udzielić nam wsparcia.

Policjant, będący częścią Ogniwa Przewodników psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, pełnił służbę na terenie miasta razem z Karolem. Podczas patrolu otrzymali oni radiowe zgłoszenie dotyczące nieletniej osoby mającej myśli samobójcze. Funkcjonariusz, dysponując rysopisem zaginionej, zdecydował się sprawdzić tereny przyległe do miejsca otrzymanego zgłoszenia.

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom poszukiwawczym, udało mu się odnaleźć dziewczynę w pobliżu Lasu Arkońskiego. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia, która przetransportowała 17-latkę do placówki medycznej, gdzie mogła otrzymać niezbędną pomoc od specjalistów.

Warto pamiętać, że sytuacje kryzysowe, zwłaszcza te dotyczące myśli samobójczych, są chwilowe. Kluczową rolę odgrywa tutaj szybka reakcja i zawiadomienie odpowiednich służb. Jeśli zauważasz, że ktoś w Twoim otoczeniu jest przygnębiony, zapytaj go jak możesz mu pomóc. Nie wahaj się, aby w razie potrzeby skontaktować się ze specjalistami:

– Dla dorosłych: Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania 116 123, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.
– Dla dzieci i młodzieży: Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania 116 111, czynny całą dobę.
– Dla najmłodszych: Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121 212, również dostępny przez całą dobę.

W ekstremalnych sytuacjach, gdy zdrowie lub życie innej osoby jest zagrożone, powiadom służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112. W takich momentach kluczowe jest czas, dlatego nie wahaj się działać.