Uwaga! Bulwary szczecińskie nie są miejscem przeznaczonym do kąpieli. Apel ratowników WOPR!

Uwaga! Bulwary szczecińskie nie są miejscem przeznaczonym do kąpieli. Apel ratowników WOPR!

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie ostrzegają mieszkańców i turystów, że bulwary w mieście nie są odpowiednim miejscem do pływania. Zalecają skorzystanie z licznych strzeżonych kąpielisk i basenów, które można znaleźć na terenie Szczecina. Przez ostatnie dni musieli interweniować w wielu sytuacjach związanych z nieodpowiedzialnym zachowaniem osób korzystających z bulwarów, co udokumentowali na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Pierwszy przypadek miał miejsce w piątek 7 czerwca o godzinie 18. Wtedy to dyżurny bosman, obserwując nabrzeża dzięki miejskiemu systemowi monitoringu, dostrzegł mężczyznę rzucającego się do wody. Na miejsce szybko wezwano jednostkę ratowniczą R-215, która akurat patrolowała okoliczne nabrzeża. Mężczyzna samodzielnie wyszedł z wody, a ratownicy po potwierdzeniu, że nie potrzebuje pomocy medycznej, udzielili mu pouczenia dotyczącego zakazu kąpieli na bulwarach.

Kolejne interwencje miały miejsce jeszcze tego samego dnia, kilka minut później, a następnie przed godziną 20. O godzinie 23 ratownicy udzielili pomocy mężczyźnie nieprzytomnemu na nabrzeżu celnym, który doznał złamania nosa i prawdopodobnego wstrząśnienia mózgu. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przekazali go specjalistycznemu zespołowi ratownictwa medycznego.

W nocy, zaraz po północy, dyżurny bosman Szczecińskiego WOPR otrzymał zgłoszenie od policji o mężczyźnie na Mostku Cłowym, który prawdopodobnie zamierzał popełnić samobójstwo. Gdy ratownicy dotarli na miejsce, zostali poinformowani przez wędkarzy, że mężczyzna opuścił ten obszar i odszedł w nieznanym kierunku. Informację tę przekazali natychmiast policji.

W sobotnie popołudnie, podczas patrolowania terenu zabezpieczanego podczas regat wioślarskich, jednostka ratownicza zauważyła kolejnego mężczyznę wpadającego do wody na wysokości Nabrzeża Celnego. Ten również samodzielnie opuścił wodę.