Szczeciński Ośrodek Pomocy Rodzinie oferuje transport dla osób niepełnosprawnych w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego

Szczeciński Ośrodek Pomocy Rodzinie oferuje transport dla osób niepełnosprawnych w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego

W dniu 9 czerwca, kiedy odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR) w Szczecinie przygotowuje specjalną ofertę dla osób z niepełnosprawnościami. Planują uruchomić usługę transportową, która umożliwi im dotarcie na miejsce głosowania. Warunkiem skorzystania z usługi jest posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Zgodnie ze słowami rzecznika MOPR w Szczecinie, Macieja Homisa, istnieje możliwość zgłaszania zapotrzebowania na transport w dniach od 3 do 6 czerwca. Aplikacje będą przyjmowane w godzinach od 8:00 do 14:00, za pośrednictwem dwóch numerów telefonów: 91 42 43 555 lub 697 066 240. Przy tych samych numerach można również uzyskać wszystkie dodatkowe informacje na temat organizowanych przewozów.

Ważnym elementem tej usługi jest konieczność posiadania przez osobę korzystającą z transportu ważnego orzeczenia o swoim stopniu niepełnosprawności. Dokument ten powinien być pokazany kierowcy na wejściu do pojazdu.

Przewozy osób niepełnosprawnych planowane są na 9 czerwca 2024 roku (niedzielę), a ich realizacja będzie zależeć od dostępnych możliwości transportowych i kolejności zgłoszeń.