Zmiany w Zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej: Prezes Beata Kurdelska odchodzi, stanowisko miasta w zarządzie nadal nieobsadzone

Zmiany w Zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej: Prezes Beata Kurdelska odchodzi, stanowisko miasta w zarządzie nadal nieobsadzone

W Szczecińskiej Energetyce Cieplnej (SEC) następują poważne zmiany na najwyższych szczeblach zarządu. Beata Kurdelska, która pełniła rolę prezesa SEC od jesieni 2022 roku, zdecydowała się opuścić swoje stanowisko. Motywacją do tej decyzji stała się nowa możliwość zawodowa.

Od 15 lipca Kurdelska będzie sprawować funkcję prezesa w państwowej spółce PGNiG Obrót Detaliczny. Jest to dla niej powrót do struktur PGNiG, z którą była związana wcześniej, pełniąc rolę dyrektora wykonawczego pionu handlowego.

Danuta Misztal, rzecznik prasowy SEC-u w Szczecinie, potwierdziła odejście Kurdelskiej od 15 lipca. Nie jest jednak jeszcze znane, kto tymczasowo przejmie jej obowiązki do czasu wybrania nowego prezesa. Rozmowy na ten temat są obecnie prowadzone.

Sytuacja kadrowa w zarządzie SEC nie jest jednak jedynym problemem spółki. Od marca brakuje również reprezentanta miasta Szczecin w zarządzie, co jest wynikiem rezygnacji Marcina Łabunia z pełnionego stanowiska.

Aktualnie obowiązki te pełni Agnieszka Stachurek. Rzecznik Misztal informuje, że we wrześniu odbędzie się rada nadzorcza, podczas której prawdopodobnie zapadną decyzje dotyczące obsady powstałych wakatów.

Niemiecki koncern energetyczny E.ON edis energia Sp. z o.o. posiada większość udziałów w Szczecińskiej Energetyce Cieplnej – 66,41%. Natomiast miasto Szczecin ma 33,43% udziałów.