Gmina Police planuje sprzedaż swojego obiektu wypoczynkowego w Trzebieży z założeniem, że przyczyni się do rozwoju turystyki

Gmina Police planuje sprzedaż swojego obiektu wypoczynkowego w Trzebieży z założeniem, że przyczyni się do rozwoju turystyki

Plan gminy Police zakłada sprzedaż istniejącego ośrodka wypoczynkowego położonego w Trzebieży. Sprzedaż jest częścią szerszego planu, który ma na celu rozwój turystyki w tym obszarze. Gmina ma konkretne wymagania dotyczące potencjalnego nabywcy, chcąc zapewnić, że nowy właściciel będzie kontynuował wspieranie lokalnej turystyki.

Krystian Kowalewski, burmistrz Polic, potwierdził zamiar sprzedaży obiektu wypoczynkowego gminy znajdującego się na wzgórzu w bliskiej odległości od plaży w Trzebieży. Przekazał jednak informację, że mimo planowanej sprzedaży, kompleks plażowy nie wejdzie w skład transakcji i nadal pozostanie własnością gminy.

Podczas wtorkowego zebrania Rady Miejskiej w Policach, burmistrz Kowalewski poinformował o trwającym procesie przygotowywania ośrodka „Bolesław Śmiały” do sprzedaży. Zaznaczył również, że już pojawiają się osoby zainteresowane nabyciem obiektu. Zakłada, że proces sprzedaży powinien ruszyć jesienią, kiedy to zostaną zaprezentowane oferty przetargowe. Podkreślił, że przetarg zostanie zorganizowany tak, aby głównym kryterium była koncepcja zagospodarowania terenu, która spełniałaby oczekiwania gminy co do rozwoju turystycznego miejscowości.