Wieża Dzwonów ponownie otwarta dla zwiedzających

Wieża Dzwonów ponownie otwarta dla zwiedzających

Zamkowa wieża została zamknięta dla turystów w 2017 roku. Powodem była katastrofa budowlana, przez którą trzeba było odciąć od zwiedzania całe północne skrzydło Zamku Książąt Pomorskich. Przez ostatnie lata budowla, w tym również Wieża Dzwonów, przechodziła szereg renowacji zleconych przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Prace remontowe Zamku Książąt Pomorskich obejmowały instalacje elektryczne i przeciwpożarowe, a także nawierzchnię pomostu widokowego, do której użyto polimerobetonu. Nie zapomniano też o kopule wieży, gdzie zamontowano nową iluminację i nowego gryfa zwieńczającego iglicę. Dzięki temu Wieża Dzwonów wywiera piorunujące wrażenie nie tylko za dnia, ale i pod osłoną nocy.

Od kilku dni obiekt ponownie dostępny jest dla turystów i mieszkańców Szczecina, którzy mogą z niego podziwiać malowniczą panoramę całego miasta. Ażeby wejść na sam szczyt, należy pokonać ponad 200 schodków. I faktem jest, że wejście na punkt widokowy zajmuje nieco czasu. Jednak rezultat z nawiązką wynagradza ten wysiłek.

Będąc na szczycie, można podziwiać wspaniałą architekturę Szczecina, w tym Filharmonię, Łasztownię, a także przepływającą przez miasto rzekę Odrę. Wieża Dzwonów otwarta jest dla zwiedzających w godzinach 10:00-18:00. Natomiast ostatnie wejście na wieżę dostępne jest o godz. 17:30. Jest to doskonała atrakcja dla całych rodzin, które mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle przepięknej architektury.

Niestety delektowanie się widokiem ze szczytu wieży zamkowej nie jest darmowe. Bilet wstępu dla osób dorosłych to wydatek rzędu 10 zł, a dla dzieci 6 zł. Natomiast osoby, które postanowiły wykupić bilety na zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich, mogą zakupić wejściówkę na wieżę już za 4 zł. Dostępna jest również wycieczka z przewodnikiem, który szczegółowo przedstawia historię zamczyska i samego Szczecina. Jest to bardzo dobra opcja szczególnie dla osób, które pasjonują się historią obszaru zachodniopomorskiego.