Szczecin: Świąteczna akcja pomocy zwierzakom

Szczecin: Świąteczna akcja pomocy zwierzakom

Z okazji nadchodzących świąt szczecińskie redakcje postanowiły zorganizować zbiórkę dla potrzebujących psów i kotów, które przebywają w schroniskach dla zwierząt. Każdego dnia Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie zapewnia opiekę ponad 100 czworonogom, co niejednokrotnie wiąże się z szukaniem dodatkowej pomocy.

Organizatorami świątecznej zbiórki dla zwierząt są trzy redakcje ze Szczecina – magazyn Prestiż, radio Super FM oraz portal internetowy wSzczecinie.pl. Do akcji może włączyć się każdy, kto pragnie w te święta wspomóc bezdomne zwierzaki, podarowując im ciepły koc, puszkę karmy, torebkę przysmaków, czy zabawki do gryzienia.

100 psów i kotów liczy na świąteczną pomoc

Jak informuje prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie – Karolina Winter-Zielińska, warto przynosić nawet najmniejszy drobiazg. Faktem jest, że opieka nad prawie 100 psami i kotami wymaga nie tylko karmy i posłania, ale również przyborów do pielęgnacji, obroży, smyczy, łopatek do kuwet, żwirku dla kotów itd.

Pani prezes dodaje też, że dzięki uzyskanej pomocy pracownicy Towarzystwa mogą w pełni skupić się na opiece nad zwierzętami, a nie martwić się o to, że może zabraknąć im pożywienia.

Każda cegiełka ma znaczenie

Ażeby pomóc potrzebującym psom i kotom nie trzeba wydawać majątku w sklepach zoologicznych. Wystarczy otworzyć szafy, szafki i szuflady, a następnie wyszukać wszystkie te stare i niepotrzebne rzeczy, które można teraz przeznaczyć na szczytny cel.

Mogą to być niepotrzebne poszewki, prześcieradła, koce, ręczniki itd. Są to idealne podkłady izolujące psa lub kota od zimnej posadzki. Dzięki temu zwierzaki będą mogły cieszyć się ciepłym łóżkiem, zwłaszcza podczas minusowych temperatur na zewnątrz.

Świąteczna zbiórka dla psów i kotów potrwa do 16 grudnia br. Wszystkie cegiełki można oddawać do siedziby radia Super FM znajdującej się na placu Rodła 8.

Zapraszamy również na szczecininfo.pl, gdzie można na bieżąco śledzić najświeższe newsy ze Szczecina i okolic.