Drawsko Pomorskie: Policjanci znaleźli 1,5 kg narkotyków podczas kontroli drogowej

Drawsko Pomorskie: Policjanci znaleźli 1,5 kg narkotyków podczas kontroli drogowej

Kilka dni temu policjanci z Drawska Pomorskiego zatrzymali samochód do kontroli drogowej, w którym znaleziono ponad 1,5 kg narkotyków. Zarówno kierowca, jak i pasażer, zostali przewiezieni do aresztu, gdzie usłyszeli już zarzuty w swojej sprawie.

Sytuacja miała miejsce około godziny 19:00 na jednej z ulic w Drawsku Pomorskim, gdzie funkcjonariusze policji przeprowadzali rutynową kontrolę drogową. W pewnym momencie rzucił im się w oczy samochód marki Hummer, który na widok policjantów natychmiast zahamował. Mundurowi postanowili podejść do pojazdu i porozmawiać z kierowcą.

Kiedy policjanci zbliżyli się do Hummera, zobaczyli, że obaj mężczyźni zachowują się dość dziwnie i są bardzo zestresowani. Z tego względu zapadła decyzja o przeszukaniu pojazdu i podróżujących nim osób. Po zakończeniu czynności okazało się, że 30-letni pasażer ma przy sobie woreczek z białym proszkiem. Badania wykazały, że jest to silna substancja pobudzająca w postaci amfetaminy.

Zabezpieczono 1,5 kg amfetaminy i 200 gramów marihuany

Natomiast w przypadku 31-letniego kierowcy narkotesty wykazały, że znajduje się pod wpływem nielegalnych substancji odurzających. Policjanci ustalili też, że 30-letni pasażer zakupił amfetaminę od kierowcy Hummera.

Funkcjonariusze z Drawska Pomorskiego przeszukali mieszkania podejrzanych, gdzie znaleziono około 1,5 kg amfetaminy i 200 gramów marihuany. Narkotyki trafiły już w ręce policji, a podejrzani zostali zatrzymani. Wkrótce odpowiedzą za swoje czyny przed sądem rejonowym.