Plac Stefana Batorego z nową fontanną i alejkami

Plac Stefana Batorego z nową fontanną i alejkami

Szczecin rozpoczął aktualizację dokumentacji projektowej, która obejmuje budowę fontanny na placu Stefana Batorego w Szczecinie – w miejscu basenu przeciwpożarowego. W ramach projektu zostaną przebudowane alejki, a drzewa będą podświetlone. Pomysł narodził się już kilka lat temu i wszystko wskazuje na to, że w końcu doczeka się realizacji.

Jak podaje Paulina Łątka z Urzędu Miasta, Szczecin krytykowany jest przez swoich mieszkańców, którzy sprzeciwiają się obszernej wycince drzew, jaką miasto przeprowadziło w ostatnim czasie. Z tego też względu prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, oznajmił, że od tego momentu każda inwestycja będzie rozpatrywana pod kątem ochrony środowiska.

Ekologiczne rozwiązania w Szczecinie

Jak wiadomo, na placu Stefana Batorego w Szczecinie jest wiele drzew, które stanowią cenny dodatek miejskiego krajobrazu. Można tutaj zobaczyć m.in. wieloletnie cisy i platany klonolistne. Z tego powodu miasto ma zamiar podjąć się realizacji projektu, który będzie również przyjazny dla Matki Natury. Co więcej, trwają rozmowy na temat położenia nowej nawierzchni – takiej, która będzie lepiej spełniać wymogi ekologiczne.

Z racji tego, że rozpoczęła się aktualizacja dokumentacji, niezbędne jest również przesunięcie daty realizacji całego przedsięwzięcia. Miasto ma cztery miesiące na wprowadzenie poprawek. Natomiast po uzyskaniu kosztorysów, ma zamiar złożyć wniosek o powiększenie budżetu na budowę obiektu. Jak na tę chwilę dostępna jest tylko kwota z budżetu osiedlowego, która wynosi około miliona złotych.

Podobne informacje znajdziesz na wyszkowinfo.pl.