Pozycjonowanie lokalne na Szczecin pod lupą: czym jest Google Moja Firma?

Pozycjonowanie lokalne na Szczecin pod lupą: czym jest Google Moja Firma?
źródło: pixabay.com

Działania wchodzące w skład pozycjonowania lokalnego na Szczecin obejmują wiele czynności, które wprowadza się na stronie i poza nią. Pod względem widoczności dla miejscowych klientów spore znaczeniem na utworzenie wizytówki Google Moja Firma. Co warto wiedzieć o tej usłudze?

Google Moja Firma – co to jest?

Usługa Google Moja Firma (GMF) to bezpłatne narzędzie od autorów najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, które integruje się z innymi serwisami Google. Najważniejszą funkcjonalnością jest tutaj możliwość stworzenia wirtualnej wizytówki firmowej. Znajdują się na niej dane takie jak nazwa firmy, adres i telefon kontaktowy, jednak to nie wszystko – możemy również podać godziny otwarcia czy dostępne produkty bądź usługi. Co więcej, GMF pozwala na uzyskanie dostępu do statystyk na temat zaangażowania; klienci mogą z kolei w wygodny sposób zostawiać opinie i oceny. To dość rozbudowany system, który odgrywa istotną rolę w pozycjonowaniu lokalnym.

Pozycjonowanie lokalne na Szczecin z Google Moja Firma: jakie informacje warto umieścić?

Profil firmy może obejmować różnorodne, często dość szczegółowe informacje. Powinien znaleźć się tutaj między innymi adres do naszej strony internetowej – pozycjonowanie lokalne na Szczecin może obejmować zarówno optymalizację witryny, jak i przygotowanie odpowiedniej wizytówki GMF. W przypadku fizycznych punktów warto zamieścić zdjęcia placówki, które mogą pomóc w odnalezieniu usług. Nie możemy przy tym zapomnieć o informacjach kontaktowych – numer telefonu czy adres e-mail ułatwią klientom zapoznać się z ofertą naszej firmy.

Informacje umieszczone na wizytówce GMF powinny być jak najbardziej kompletne – im więcej danych, tym dokładniej przedstawimy przedsiębiorstwo potencjalnym klientom np. ze Szczecina. Ponadto musimy pamiętać, by były one zgodne z prawdą i aktualne.

Google Moja Firma – integracja z innymi usługami

Po utworzeniu wizytówki GMF informacje o firmie mogą wyświetlać się na przykład na Mapach Google. To jednak nie wszystko – będą one prezentowane również w specjalnej ramce nad standardowymi wynikami wyszukiwania. Dodatkowo możemy połączyć profil GMF z innymi usługami, na przykład w celu analizy opinii w Arkuszach Google czy podczas publikowania postów w mediach społecznościowych.

Pozycjonowanie lokalne na Szczecin – dlaczego wizytówka GMF jest tak istotna?

W celu skutecznego wypromowania firmy na rynku lokalnym należy zadbać zarówno o wartościowe, przejrzyste informacje na stronie, jak i umiejętne wykorzystanie narzędzi takich jak właśnie Google Moja Firma. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, jak oferowane funkcjonalności wpływają na doświadczenia klientów.

Widoczność na Mapach Google to ogromna korzyść dla każdego biznesu. Dzięki temu użytkownicy smartfonów i innych urządzeń mobilnych będą mogli z łatwością znaleźć nasz punkt. W wielu przypadkach to właśnie odległość decyduje o chęci skorzystania z usług lub zakupu produktów – musimy zatem zadbać, by internauci mogli dowiedzieć się, gdzie znajduje się placówka firmy.

W kontekście lokalnego pozycjonowania na Szczecin sporą rolę odgrywają również opinie klientów z danej okolicy. Ich oceny mają spory wpływ na renomę firmy, co może zaważyć na powodzeniu innych technik marketingowych. Przy użyciu GMF klienci mogą w prosty sposób zostawić swoją ocenę naszego przedsiębiorstwa – zadbanie o odpowiedni standard obsługi pozwoli nam skutecznie wykorzystać potencjał tej funkcjonalności.