Dąbie: Zakrapiana impreza z ogniskiem w środku lasu. Spłonęło ponad 600 m2 kompleksu

Dąbie: Zakrapiana impreza z ogniskiem w środku lasu. Spłonęło ponad 600 m2 kompleksu

W kompleksie leśnym, w pobliżu szczecińskiego osiedla administracyjnego Dąbie, mieszkańcy miasta urządzili sobie zbiorową imprezę z alkoholem i ogniskiem. W trakcie zabawy ogień wymknął się spod kontroli, doprowadzając do pożaru, który pochłonął powierzchnię 600 m2 kwadratowych. Do akcji gaśniczej oddelegowano cztery zastępy strażaków.

Jak poinformował Andrzej Kus, szczeciński rzecznik prasowy ds. ochrony środowiska, grupa mieszkańców z ulicy Tczewskiej postanowiła urządzić sobie w pobliskim kompleksie leśnym nocną imprezę zakrapianą alkoholem. W pewnym momencie ogień wymknął się spod kontroli i zaczął się szybko rozprzestrzeniać.

Ostatnio miał też miejsce pożar lasu w Wągrowcu. Przeczytasz o tym na https://ewagrowiec.pl.

Powodowanie pożarów i zaśmiecanie lasów

Pożar dostrzegli patrolujący okolicę leśnicy, którzy natychmiast powiadomili o sytuacji straż pożarną. Na miejsce wysłano cztery zastępy strażaków, które walczyły z ogniem przez wiele godzin. Na szczęście pożar został opanowany, a cały teren dogaszony i dokładnie sprawdzony. Niestety w wyniku pożaru zdążyło spłonąć 600 m2 lasu.

Jak dodaje Andrzej Kus, wiele osób nie potrafi zachować się na terenie kompleksów leśnych, z racji czego nie tylko dochodzi do pożarów, ale także do notorycznego zaśmiecania leśnego terenu. Tylko w ostatni weekend wywieziono z lasów ponad osiem ton odpadów w różnej postaci: butelki plastikowe, opakowania po artykułach spożywczych, stare materace, folie aluminiowe, puszki po piwie itp.