Wichury w Kujawsko-Pomorskiem i innych obszarach Polski. Liczne interwencje straży pożarnej

Wichury w Kujawsko-Pomorskiem i innych obszarach Polski. Liczne interwencje straży pożarnej

W ostatnich dniach przez Polskę przeszły kolejne wichury, zmuszając strażaków do intensywnych działań. Najwięcej zgłoszeń pojawiło się w województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Strażacy z Kujawsko-Pomorskiego wyjeżdżali do akcji prawie 200 razy.

Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, z powodu wichury we wtorek rano ponad 8 000 mieszkańców kraju nadal pozbawionych jest prądu. Natomiast Państwowa Straż Pożarna podała, że w ciągu ostatniej doby strażacy odnotowali ponad 1 100 interwencji w całym kraju.

Strażacy z Kujawsko-Pomorskiego walczą ze skutkami wichury

W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonariusze straży pożarnej usuwali połamane gałęzie i powalone drzewa, które blokowały drogi i stanowiły zagrożenie dla kierowców. Wśród skutków wichury znalazły się także pozrywane linie wysokiego napięcia i wiaty przystanków autobusowych. Na szczęście w wyniku silnego wiatru nie została ranna żadna osoba.

Według ustaleń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, silny wiatr powinien zaniknąć we wtorek. Aczkolwiek dotyczy to jedynie samego lądu. Nad morzem w dalszym ciągu może osiągać prędkość 70 km/h. Synoptycy dodają też, że we wtorek (w dzień i w nocy) pojawi się zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą śnieg, deszcz ze śniegiem lub deszcz.

Sprawdź też, jakie zniszczenia pozostawiły wichury w Zawierciu.