Pacjent zaatakował nożem lekarza

Pacjent zaatakował nożem lekarza

W szpitalu w Zdunowie miało miejsce tragiczne wydarzenie. Jeden z lekarzy został ranny podczas ataku nożownika. Sprawca chwilę później zmarł.

Prokuratura Rejonowa Szczecin Prawobrzeże wszczęła w poniedziałek przed południem dwa śledztwa dotyczące wydarzeń ze szpitala wojewódzkiego w Zdunowie. 

Do tragicznego zdarzenia doszło 15 października, w sobotę wieczorem na oddziale Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji. Dyżur miał w tym czasie dr Jacek A. Jednym z pacjentów na oddziale był mężczyzna w średnim wieku, który miał zespół uzależnienia alkoholowego. Ze względu na pobyt w szpitalu od jakiegoś czasu nie spożywał alkoholu. W pewnym momencie bardzo się zdenerwował i zaatakował lekarza ostrym narzędziem. Lekarz został ugodzony w klatkę piersiową, na szczęście przeżył. Personel próbował obezwładnić napastnika, który nagle zmarł. Akcja reanimacyjna nie pomogła. 

Pierwsze śledztwo dotyczy nagłej śmierci pacjenta. Według wstępnych ustaleń pacjent, który rzucił się na lekarza mógł doznać ataku związanego z chorobą alkoholową, a przyczyną śmierci mogły być problemy z układem krążenia. Dokładna przyczynę ustali jednak sekcja zwlok.

Drugie śledztwo bada okoliczności samego ataku. Ze względu na to, że napastnik nie żyje, nie można było wszcząć sprawy o usiłowanie zabójstwa. Dlatego skorzystano z przepisu o podżeganiu, który pozwala na ustalenie okoliczności ataku, także w przypadku, gdy napastnik nie żyje.