Przyłącz się do akcji i zgaś światło dla Ziemi

Przyłącz się do akcji i zgaś światło dla Ziemi

W geście solidarności z naszą planetą możesz wyłączyć światło w domu!

 

Każdego roku w marcu organizowana jest akcja WWF „Godzina dla Ziemi”. W tym czasie organizatorzy przedsięwzięcia zwracają uwagę na problemy, z którymi boryka się nasza planeta. Ludzie na całym świecie zachęcani są do przyłączenia się do akcji i wyłączenia oświetlenia na jedną godzinę.

W tym roku akcja ma zwrócić uwagę na brak zachowania różnorodności biologicznej na naszej planecie. Niestety tracimy przyrodę! Na przestrzeni kilkudziesięciu lat odnotowano wyginięcie różnorodnych gatunków o nawet 69%! Rażące zmiany w przyrodzie z pewnością będą miały negatywne skutki dla ludzkiego istnienia. Z tego względu na stronie WWF można podpisać petycję mającą przyczynić się do ochrony zagrożonych gatunków.

W geście solidarności z Ziemią w dniu 25 marca osoby zainteresowane mogą wyłączyć wszystkie światła w tomu. Start akcji rozpocznie się o godzinie 20:30 i zakończy o 21:30. W Szczecinie zostanie wyłączone oświetlenie w takich obiektach jak: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza – Różanka, brama główna Cmentarza Centralnego, CH Galaxy – fontanna, Galeria Kaskada – oświetlenie zewnętrzne.