Jeziora w okolicach Szczecina

Jeziora w okolicach Szczecina

Sprawdź, które jeziora są popularne w okolicach naszego miasta.

W końcu nadeszły ciepłe dni i aż się prosi, aby wybrać się nad wodę. To fantastyczny pomysł, aby nabrać odrobinę relaksu. W pobliżu Szczecina znajduje się kilka jezior, które są popularnymi miejscami rekreacji i wypoczynku. Dziś przedstawiamy, nad które jeziora warto się wybrać.

Jezioro Dąbie to największe jezioro w pobliżu Szczecina, położone na zachód od miasta. Jezioro Dąbie jest popularnym miejscem dla żeglarzy, windsurferów oraz wędkarzy. Można tam również korzystać z plaż i spacerować wzdłuż brzegu jeziora.

Warto wybrać się również nad Jezioro Głębokie. To jezioro położone na północ od Szczecina, niedaleko miejscowości Goleniów. Jezioro Głębokie jest otoczone lasami i oferuje piękne krajobrazy oraz możliwość uprawiania sportów wodnych, wędkowania i rekreacji na plażach.

Tutejsza społeczność ceni również odpoczynek nad Jeziorem Miedwie. To duże jezioro położone około 30 km na wschód od Szczecina. Na brzegu jeziora znajdują się plaże, miejsca do pikników oraz ścieżki spacerowe. Cenione jest również Jezioro Głęboczek z uwagi na niewielkość zbiornika. Jezioro Głęboczek jest otoczone zielenią i lasami, co tworzy malownicze otoczenie.