Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosenne porządki w ogrodzie

Mieszkańcy miasta podpowiadają od czego zacząć rozpoczynając sprzątanie w przydomowym ogrodzie. Wiosna sprzyja wszelkim porządkom!

 

Wiosna to doskonały czas sprzyjający wszelkim porządkom w przydomowych ogrodach oraz na działkach. W tym czasie należy przygotować ogród na nadejście nowego sezonu po okresie zimowym. Jak się okazuje porządki nie zawsze idą bezproblemowo. Mieszkańcy Szczecina udzielili nam kilu porad jak poprawić działania i co należy zrobić, aby ogród rozkwitł już na wiosnę.

Na liście spraw, które należy wykonać znajduje się: czyszczenie oczek wodnych, cięcie krzewów i drzew, oczyszczanie rabat, czyszczenie nawierzchni i tarasów. Porządki najlepiej rozpocząć pod koniec marca, ponieważ w tym czasie nie powinny już występować mrozy, a ziemia nie jest zmarznięta. Zalecane jest również, aby działania prowadzić w bezwietrzny lecz pochmurny i wilgotny dzień.

Rozpoczynając działania należy usunąć wszelkie suche części roślin oraz liści z ogrodu. Należy również pamiętać o tym, aby wygrabić wszelkie pozostałości zbitych źdźbeł trawy po zimie. To czas, w którym przekopuje się ziemię i sadzi warzywa oraz rośliny.