Jens Gustafsson i jego niepewna przyszłość w Pogoni Szczecin

Jens Gustafsson i jego niepewna przyszłość w Pogoni Szczecin

Według informacji z portalu Aftenposten, przyszłość Jensa Gustafssona jako trenera Pogoni Szczecin stała się niepewna. Na horyzoncie pojawił się Rosenborg, który wykazuje zainteresowanie szwedzkim trenerem. Z powodu nie najlepszych wyników w tym sezonie, Pogoń Szczecin, po rozegraniu czterech meczów, plasuje się jedynie na dziesiątym miejscu w tabeli. Dodatkowo, ekipa ta doświadczyła porażki w Lidze Konferencji Europy.

Głosy krytyki zaczęły pojawiać się zarówno wśród fanów jak i analityków sportowych, którzy postulowali o zmiany na stanowisku trenerskim i zwolnienie Gustafssona. Mimo to, obecna pozycja Szweda w klubie wydaje się stabilna. Warto podkreślić, że pomimo kontrowersji i negatywnych komentarzy na jego temat w Polsce, w Skandynawii Gustafsson jest powszechnie ceniony.

Serwis Aftenposten sugeruje, że Jens Gustafsson jest jednym z kandydatów do objęcia posady trenerskiej w Rosenborgu – 26-krotnym mistrzu Norwegii. Zespół ten również przechodzi przez trudny okres, zajmując tylko dziewiąte miejsce w tabeli. Istnieje prawdopodobieństwo, że obecny trener Rosenborga, Kjetil Rekdal, może stracić swoje stanowisko, a jego następcą mógłby być właśnie Gustafsson.

44-letni Szwed przybył do Polski w czerwcu 2022 roku i jego kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2025 roku. W przeszłości był odpowiedzialny za wyniki takich drużyn jak Norrköping, AIK Solna, Hajduk Split oraz reprezentacji Szwecji do lat 21.