Łasztownia: Odkrywanie uliczek niegdyś zamkniętej portowej wyspy

Łasztownia: Odkrywanie uliczek niegdyś zamkniętej portowej wyspy

Obecny stan Łasztowni, której przeszłością jest bycie niedostępną, pełną tajemnic portową wyspą, wyraźnie różni się od tego sprzed kilku lat. Dziś, ta niezwykła przestrzeń stała się popularnym miejscem wypoczynku dla miłośników spacerów, biegania, jazdy na rowerze, a także smakoszy dobrej kawy i różnorodnej kuchni.

Kolejno odnawiane budynki niegdyś należące do kompleksu rzeźniczego, zabytkowe dźwigi portowe, nowoczesne bulwary, przytulne kawiarnie, restauracje, port jachtowy – to wszystko oraz wiele innych atrakcji sprawia, że Łasztownia przyciąga hordy zwiedzających. To tutaj znajduje się Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, co więcej, rośnie tu Morskie Centrum Nauki. Każdego wieczoru można także podziwiać świetlny pokaz „Dźwigozaurów”. Liczba atrakcji tworzących unikalny klimat wyspy ciągle rośnie. Przed nami kolejne inwestycje i projekty, mające na celu realizację zwycięskiego projektu międzynarodowego konkursu na zagospodarowanie wyspy.

Podczas spaceru po nabrzeżach Łasztowni, jeśli szczęście dopisze, poczujesz zapach czekolady – pochodzi on z lokalnej fabryki Gryf. Po zmierzchu warto zwrócić uwagę na oświetlenie trzech zabytkowych żurawi, nazywanych przez miejscowych „Dźwigozaurami”. Pamiętaj też o zrobieniu sobie zdjęcia przy żeglarskim napisie „SZCZECIN”, umiejscowionym na skwerze kończącym Nabrzeże Starówka. Z tego punktu najlepiej widać panoramę Starego Miasta z dominującymi nad nim Wałami Chrobrego i Zamkiem Książąt Pomorskich.

Z Łasztowni najnaturalniejszym kierunkiem jest sąsiednia Wyspa Grodzka. Przyciąga ona zarówno młodszych jak i starszych gości swoją plażą, beach barem i licznymi wydarzeniami skierowanymi zarówno do rodzin jak i królów parkietu czy entuzjastów kina pod chmurką.