Mieszkaniec Świnoujścia łamie przepisy drogowe: przekroczył prędkość o ponad 50 km/h bez posiadania prawa jazdy

Mieszkaniec Świnoujścia łamie przepisy drogowe: przekroczył prędkość o ponad 50 km/h bez posiadania prawa jazdy

Na ulicach Szczecina doszło do zaskakującego zdarzenia z udziałem kierowcy z Świnoujścia. Mężczyzna, którego wiek wynosi 51 lat, został zatrzymany przez policjantów za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Co więcej, w trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna nigdy nie zdobył prawa jazdy.

Policjanci ze szczecińskiego Wydziału Ruchu Drogowego KMP zauważyli, że 51-letni świnoujścianin poruszał się z prędkością 102 km/h tam, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Zgodnie z przepisami, za takie wykroczenie kierujący powinien stracić prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nie mogli jednak skonfiskować dokumentu kierowcy, gdyż po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie, okazało się, że nigdy nie posiadał on uprawnień do prowadzenia pojazdu. W rezultacie mieszkaniec Świnoujścia nie mógł kontynuować swojej podróży.

Policja ma teraz zamiar skierować do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny za jego działania. Przekroczenie dozwolonej prędkości i brak prawa jazdy może wiązać się dla niego z surowymi konsekwencjami – wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.