Wystawa "Gospodarka III Rzeszy" – zaskakujące fakty dla przechodniów

Wystawa "Gospodarka III Rzeszy" – zaskakujące fakty dla przechodniów

Przed budynkiem radia została zorganizowana fascynująca wystawa odnosząca się do gospodarki III Rzeszy. Ekspozycja ta przyciąga uwagę przechodniów, oferując im informacje, które nie były omawiane podczas lekcji historii w szkołach. Centralnym punktem wystawy jest przedstawienie ewolucji niemieckich korporacji i technik, które stosowały, aby zgromadzić fortuny podczas II wojny światowej. Wielu przechodniów przyznaje, że niektóre z prezentowanych faktów są dla nich całkowitą nowością.

– Jest wiele rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Prezentacja graficzna jest bardziej porywająca niż sama zawartość. – Na przykład dowiedziałam się o Dr. Oetkerze. Często jadam jego budynie i kisiele, „słodkie chwile”, nie zdając sobie sprawy, że producent ten dostarczał produkty dla Wehrmachtu. – To jest coś, co naprawdę do mnie przemawia. – Wszystko pełne ciekawych faktów, można było nauczyć się czegoś nowego. – Bardzo mi się to podoba. Myślałem, że Adenauer był raczej pozytywnym politykiem, ale okazuje się, że to może nie być całkowicie prawda – mówią ludzie odwiedzający wystawę.

Ekspozycja jest prezentowana po raz pierwszy zarówno w języku polskim, jak i niemieckim. Będzie ona dostępna do oglądania przez cały wrzesień.