Możliwy nowy sponsor tytularny dla stadionu Pogoni Szczecin

Możliwy nowy sponsor tytularny dla stadionu Pogoni Szczecin

Jak donosi Jerzy Chwałek, dziennikarz Super Expressu, stadion Pogoni Szczecin może wkrótce otrzymać nowego sponsora tytularnego. Informacje te zostały udostępnione za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pogoń Szczecin zaczyna sezon z prawdziwym impetem, pod przewodnictwem Jensa Gustafssona. Klub zwyciężył w obu swoich pierwszych meczach w ekstraklasie i kontynuuje swój świetny sezon grając w europejskich pucharach.

Po triumfie 8:4 nad Linfield w dwumeczu, szczeciński zespół zakwalifikował się do półfinału eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Ich przeciwnikiem będzie belgijski Gent. Dynamiczna gra Pogoni Szczecin przyciąga coraz większą uwagę potencjalnych sponsorów.

Chwałek informuje, że umowa ze sponsorem tytularnym Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera jest bliska zakończenia. Stadion, który jest domem dla Pogoni Szczecin, ma wkrótce być znany jako InPost Arena.

Gdyby to się potwierdziło, byłoby to kolejne zaangażowanie firmy InPost w rozwój polskiej piłki nożnej. Firma ta jest jednym z głównych sponsorów Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN). Jednak ich współpraca z PZPN była ostatnio zagrożona ze względu na skandal z udziałem Mirosława Stasiaka.

Rafał Brzoska, prezes InPostu, wyraził swoje oburzenie na mediach społecznościowych, twierdząc, że sugerowanie przez PZPN, że Stasiak, osoba powiązana z korupcją w piłce nożnej, miał być zaproszony do Mołdawii przez jednego ze sponsorów (InPost jest jednym ze sponsorów) , to skandaliczne nadużycie. W późniejszym wpisie Brzoska wyraził jednak nadzieję na poprawę sytuacji we współpracy z innymi sponsorami.