Rowerzyści kontra ekolodzy – spór o budowę ścieżki rowerowej w Wolińskim Parku Narodowym

Rowerzyści kontra ekolodzy – spór o budowę ścieżki rowerowej w Wolińskim Parku Narodowym

Potrzeba stworzenia bezpiecznej trasy dla rowerzystów pomiędzy Międzyzdrojami a Wisełką jest dla Burmistrz Wolina, Ewy Grzybowskiej, oczywista. Jednakże, inwestycja budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 102, przechodzącej przez Woliński Park Narodowy, napotyka na przeszkody. Zgodę na powstanie trasy przyznało już Ministerstwo Klimatu oraz administracja parku, ale swoje sprzeciw wyrażają ekolodzy.

Organizacja „Pracownia na rzecz Wszystkich Istot” skutecznie blokuje realizację inwestycji. Pani burmistrz podkreśla niebezpieczeństwo, jakie niesie brak odpowiedniej ścieżki dla cyklistów. Wyraża opinię, że urokliwa trasa prowadząca przez Woliński Park Narodowy powinna być dostępna dla rowerzystów, jednak obecna sytuacja stanowi potencjalne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Problem ten został już zgłoszony do sądu administracyjnego.

Kim są ci ekolodzy, którzy zdecydowanie bronią parku przed budową? Organizacja „Pracownia na rzecz Wszystkich Istot” opisywana jest jako jedna z najstarszych, najbardziej zaangażowanych i aktywnych grup ekologicznych. Niezależnie od zmian rządów, mody czy trendów, członkowie Pracowni nieustannie udowadniają, że pasja i poświęcenie idą w parze z cierpliwością i konsekwencją w działaniu.