Spacer w stylu retro – niezapomniane wydarzenie w Szczecinie

Spacer w stylu retro – niezapomniane wydarzenie w Szczecinie

W sobotę, 26 sierpnia, Szczecin stał się miejscem niecodziennego wydarzenia. Odbył się tam „Drugi Szczeciński Spacer Pań i Panów Retro Szlakiem Ludzi z Pasją”. Wydarzenie to przyciągnęło wielu sympatyków stylu retro – zarówno rekonstruktorów noszących stroje nawiązujące do dawnych epok, jak i fotografów pragnących uwiecznić te niezwykłe momenty. W trakcie spaceru miłośnicy dawnego stylu mieli okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc Szczecina.

Kreacja tego niepowtarzalnego wydarzenia była zasługą dwóch osób: Olgi Dąbkiewicz, modelki specjalizującej się w modzie retro i animatorki kultury, oraz fotografa Andrzeja Grabowieckiego, znanego również jako „Graba”. Rozpoczęło się ono o godzinie 10:00 w pracowni Altana 1893, położonej w kamienicy przy ulicy Bałuki. To właśnie tam spotkali się uczestnicy spaceru, by następnie ruszyć na zwiedzanie centrum Szczecina.

Pierwszym punktem w programie było sfotografowanie modeli przed hotelowym Daną. Wnętrza lobby, restauracji czy apartamentów posłużyły jako doskonałe tło do zdjęć modeli ubranych w historyczne stroje. Dodatkowo, znany przewodnik Paweł Madejski podzielił się cennymi informacjami na temat roślin rosnących w parku im. Stefana Żeromskiego.

Następnie po krótkiej przerwie na kawę przy Wałach Chrobrego, uczestnicy spaceru przeszli przez plac Solidarności, plac Żołnierza Polskiego oraz ulicę Edmunda Bałuki, zmierzając ku alei Wojska Polskiego. Spotkanie zakończyło się powrotem do Altany 1893 na kawę i poczęstunek. Moda edwardiańska dominowała wśród stylizacji, ale panie miały także okazję zaprezentować inspiracje pin-upem czy dwudziestoleciem międzywojennym. Olga Dąbkiewicz, organizatorka spaceru, wybrała kostium inspirowany postacią cesarzowej Sisi.