210 kierowców złapanych na przekroczeniu prędkości podczas wrześniowego weekendu w Szczecinie

210 kierowców złapanych na przekroczeniu prędkości podczas wrześniowego weekendu w Szczecinie

Miasto Szczecin było świadkiem zwiększonej aktywności policyjnej podczas ostatniego weekendu we wrześniu, kiedy to służby mundurowe ujawniły aż 210 kierowców naruszających ograniczenia prędkości. Do funkcjonariuszy apeluje o bezpieczeństwo na drogach oraz o dostosowanie prędkości jazdy do obecnych warunków drogowych.

Rola policji podczas weekendowego okresu skupiała się na utrzymaniu bezpieczeństwa wszelkich użytkowników dróg w Szczecinie. Ich wysiłki zaowocowały wykluczeniem z ruchu drogowego 12 osób, które mimo konsekwencji, postanowiły prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających.

Przez trzy dni weekendowe, funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania 210 kierowców niedostosowujących się do obowiązujących limitów prędkości. Wśród nich znalazło się trzech, którzy zignorowali ograniczenia o ponad 50 km/h. Co więcej, dwóch z nich prowadziło pojazdy pomimo sądowego zakazu, a pięciu z nich nie miało uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Pragniemy przypomnieć, że każdy użytkownik drogi ma odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo, jak również za bezpieczeństwo innych. Pamiętajmy o tym i przestrzegajmy obowiązujących przepisów.